Rbs-Rf Montajı
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
RBS-RF Montajı
RBS-RF Montajı

1995 yılından başlayarak 2006 yılı sonu itibari ile halen devam edilen çalışmalarımızda , Ericsson sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemleri ve kullanılan ekipmanları çok iyi tanıyan saha teknik personelimiz, sistem montajlarında gerekli olan ekipmanımız ile desteklenmektedir. Bu yeterlilikler işin kalitesini ve hızını yükseltmekte ve beklentilere karşılık verebilmektedir.

Yapılan bu çalışmaları kısaca özetler isek ;
RBS, BTS, DC, RF Montajı; GSM Baz istasyonlarının montajlarının yapılması için gerekli odanın hazırlanmasından veya konteynırın konulmasından sonra indoor montajının yapılması aşamasına geçilir. Bu kapsamda RBS’lerin yerleştirilmesi, yedek enerji sağlayan akü gruplarının yerleştirilmesi, M/L iç cihazlarının montajı, 2 mgbite transmisyon yolunun hazırlanması, enerji dağıtım panosunun montajı ve bu cihazların kendileri aralarındaki gerekli fiziksel kablo bağlantılarının yapılması, antenlerden gelen 7/8 ve 1/2 coaxiel kabloların jumperlar ile RBS cihazlarına girilmesi ve cihazlara dizüstü bilgisayarlar ile gerekli softwarelerin yüklenmesi çalışmalarını kapsar.

M/L Montajı,Devreye Alma, Altyapı, Klima, Enerji Abonelik, Paratoner-yıldırım yakalama çubuğu, Uçak ikaz montajları olarak yapılan bu çalışmalar RF ekip gruplarımızın sorumluluğundadır. Ekiplerimiz, başlarında konusunda eğitimli ve tecrübeli bir ekip şefi ve yardımcısı olmak üzere 5 şer kişilik gruplardan oluşmaktadır. Ekiplerimizdeki yapıyı New site ve Revizyon-sektörizasyon çalışmalarımızın içeriğine göre ekipteki çalışan sayısında artma veya azaltma yapabilmekteyiz. İşin kalite ve hızlı üretilmesi için ise kontrol noktasında saha denetimimiz mevcuttur. Bu çalışmalar sırasında hizmette kaliteden ödün vermeyen ve bir çok başarılı projelere imza atmış olan firmamız sektördeki 12 yıllık mesleki deneyimlerini arttırarak başarısına devam ettirmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın