Transmisyon Onair Montajı
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Transmisyon Onair Montajı
Transmisyon Onair Montajı

Firmamız transmisyon on-air alanındaki çalışmalarına 2000 yılında başlamış ve departmanında bulunan mühendis, teknisyen ve tekniker arkadaşlarımızla birlikte işin standartlarına uygun kalite bilinci ile kısa zamanda bir çok projede transmisyonun tamamlanması ile istasyonları on-air etmiştir..Firmamız 2000-2002 yıllarında İstanbul bölgesinde 2, İzmir ve Bursa bölgelerinde 4 kişi olmak üzere toplam 10 kişilik transmisyon ekip çalışanına sahipti .Çalışanlarımız görevleri ile ilgili eğitimleri gerek sahada ve gerekse imalatçı firma kurslarında edinerek profesyonel iş üretebilmektedir. Kullanılan ekipmanlarımız personelimizin hareket kabiliyetini artıracak ve müşterilerimizin beklentilerine karşılık verebilecek sayı ve özelliktedir. Dizüstü Laptop bilgisayar , EMR ( elektromanyetik alan ölçme ), kablo ölçüm cihazları ( BİRD, Anritsu ) v.b. ölçüm aletleri ve teknik malzemeleriyle GSM sektörüne hizmet vermektedir.
Halen Transmisyon departmanımızda bulunan teknik donanım:
1- 5 adet Dizüstü Laptoop(HP)
2- 2 adet Site Master (ANRİTSU S 251 A)
3- 1 adet Elektromanyetik alan ölçme cihazı (EMR)
4- 2 adet Antenna Tester (BİRD AT800)
5- 5 adet Pusula (Silva)
6- 5 adet On Air Takım çantası
7- 5 adet Dijital fotoğraf makinası (SONY)
8- 5 adet Dijital Multimeter 
Transmisyon departmanı araçları:
4 adet Fiat Doblo
Transmisyon On-Air departmanımız, alanında uzman arkadaşlarımızla TURKCELL Projesi kapsamında Ericsson RL 10,5 Alcatel RL, TT LL hatları ve HDSL ile bu güne kadar 1207 New Site On-air etmiş 553 tane baz istasyonunda Type Change ve Ant Config, 110 adet baz istasyonunda ML Up-grade yapmış ve bunun haricinde 16 adet RL Aria projesinde şu ana kadar İzmir Bölgesinde 28, İstanbul Bölgesinde ise 23 istasyonu on-air eden firmamız Aycell projesinde de başarısını devam ettirmiş ve İzmir Bölgesinde de planlanan 79 istasyonun 16 tanesini Bursa Bölgesinde planlanan 50 istasyonun tamamını on-air etmiştir.

KKTCELL projesinde toplam RL montajı ile on-air sayımız 215 adettir. MOLDCELL projesinde toplam RL montajı ile on-air sayımız 20 adettir.
Şirketimiz bünyesinde yapılan işin, istenen kalitede üretilmesini denetleme ve kontrolünde yer alan 1 mühendis, 4 tekniker ve 2 teknisyen kadromuzla müşterilerimizin istedikleri standartlarda üretimimizi sürdürmekteyiz. Gurubumuz alınan survey dosyası ile yapacakları işin kapsamına göre ekiplerin çalışma programlarını hazırlarlar. Bu programda hangi ekibin işe ne zaman başlayacağı, ne kadar sürede işini bir sonraki gruba devredecekleri ve yaptıkları üretimin istenen standartta olup olmadığını kontrol ederler. İş bitimi ile sonrası On-air Grubu ile birlikte istasyonu devreye alıp istasyonla ilgili eksikleri son kez cheklist üzerinden kontrol eder ve istasyon teslim raporu sunarlar. Alınan teslim raporu çalışılan işveren firmamıza işi kabul etmeleri için teklif olarak sunulur. İstasyon kabul aşamasında ilgili Transmisyon personelimiz yanında hareket kabiliyeti yüksek iki eleman ile birlikte hazır bulunur. Olası gözden kaçan veya işveren temsilcimizin estetik bakış açısı ile oluşacak değişimler, hazırda bulunan ekip elemanlarımız tarafından giderilir. Bu işlemlerin tamamlanması sonrasında kullanılan malzemeler düzenlenen hakkedişlerden kontrol edilip, işin geçici kabulü yapılır. İstasyonla olan sorumluluğumuz, yapılan anlaşmalar çerçevesinde zaman olarak belirtilen süre içinde bu anlayış ile takip edilmektedir. 

Belli gereklerde, işverenimizin müşterisine işin teslimi arasında geçen sürede oluşan olumsuzlukları gidermek için destek vermeyi, işi kendi açımızdan tamamlamış olsak bile devam ettiririz. Ancak bu kapsamda yapılan işler ilave malzeme kullanımı gerektiren çalışmalar için söz konusu olamamaktadır. Ancak işçilik ağırlıklı çalışmalara destek sağlanabilir. Kontrol grubumuz bu konularda tam yetkilidir. Bu zamana kadar yapılan çalışmalarda işverenlerimiz bu konudaki hassasiyetimizi yeni alınan projelerde firmamıza yeni işler vermek sureti ile desteklemiştir. 

Mevcut yapının işlerliği yalnızca işin kalitesini denetlemekle sınırlı kalmamaktadır. Üçüncü kişilerle de diyalog ile çözüm gerektiren durumlarda ilişkileri düzenleyebilecek esnekliktedirler. Kiralama veya yapılan işin içeriği ile oluşan itiraz veya şikayetleri cevaplayabilmektedirler. Yasal işlemler konusunda da yeterli bilgiye sahip olduklarından, 3.kişileri gereği halinde bilgilendirebilmektedirler.
Grubumuz, firmamızın temsili noktasında olan çalışmalarımızı, ödün vermeden, mutlaka istenen standart ve kalitede üretilmesini sağlama ve sağlatma bilinci ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın