Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

ÖZDEMİR TELEKOM’ un ilk oluşumu Yüksek gerilim-Alçak gerilim enerji nakil hatları ve Altyapı hizmetleri ile 1978’li yıllara dayanmaktadır. 1990’lı yılların başlarında Özel kuruluşlar için Radyo TV vericileri İstasyonları kurulumu ve Anten montajlarıyla çalışmalarını İletişim Sektörünün teknik kısmına kaydırmıştır.
1995 yılında 17 yıllık bu tecrübe ile Ericsson-Turkcell kapsamında GSM sektörüne giren firmamız bu tarihten itibaren aralıksız olarak GSM Baz İstasyon Montajları konusunda sektöründe önde gelen bir isim olarak Özdemir Telekom personeli ile birlikte bir çok başarılı projeye imza atmış ve projelerini eksiksiz bir şekilde teslim etmiştir. 
Ayrıca sektörde faaliyet gösteren çeşitli firmalara malzeme tedariğinde de bulunmuştur. Firmamızın bu alandaki projeleri ve çalışmaları halen devam etmektedir. Sektörün sarf malzeme tedarikçiliğinden, anahtar teslim projelerine firmamız başarılı imzalar atmıştır. Sektörün 1995 yılından günümüze kadar her yıl Turkcell Projesi kapsamında önemli sayılarda anahtar teslim GSM Baz istasyon montajları tamamlayan firmamız, edinilen bu tecrübeleri Aria(Türkiye), Aycell(Türkiye), KKTCell(KKTC), Moldcell(Moldova), KCELL (Kazakistan) , İrancell(İRAN) işlerinde de yer alarak, bilgi ve hareket kabiliyetini yükseltmiştir. Bu yeni işler kapsamında bünyesine Özdemir İletişim Telekomünikasyon Ltd. Şti.’ni de katarak iki ayrı firma olarak faaliyetlerine devam etmiştir . 
Firmamızın misyonu; iyiye ulaşmak, personelimizin katılımı ile müşterimize en iyi servisi ve hizmeti sağlamak, müşteri memnuniyetini oluşturmaktır. Bu nedenle de vizyonunda; personelinin gelişmesine önem verir, firmamızın yaptığı tüm işlerde yapılan işlerde müşteri kalite standartlarını her türlü faaliyetlerinde temel esas olarak alır. Şirketimiz yatırım ve gelişim için en iyi karlılığı hedef edinmiştir. Bu amaçla şirketimizde hedeflere tam anlamıyla ulaşmak için profesyonel yönetim sistemi uygulanmaktadır.
Özdemir Telekom olarak kurulan Firmamız, beklentilere daha hızlı bir şekilde cevap verebilmek için ilave olunan diğer Grup firmalarıyla birlikte iş hacmini ve iş kalitesini günden güne büyüterek başarılı bir grafik yakalamıştır. Özdemir Şirketler Grubu dahilinde yer alan firmalarımızın mali durumu, öz kaynakları banka ilişkileri ve piyasa tedarikçileri ile ilişkileri sağlam temellere dayandırılmıştır. Grubumuz piyasadaki tedarikçi firmalarla ve hizmet sağladığımız firmalarla ilişkilerini birlik ve beraberlik anlayışı içinde aynı hedefe ulaşmak isteyen bir takım anlayışı ile ilişkilerini sürdürmektedir.

Şirketler Grubumuzda yer alan personelimiz 2001 krizine kadar 200 personele ulaşmıştır. Bütün çalışan elemanlarımız iş kabiliyetleri doğrultusunda, konusunda eğitimli ve tecrübelidir. İlke olarak edindiğimiz ekip ruhu ve kalite bilinci oturmuş çalışanlarımız, ürettiğimiz işlerde de bunu hayata rahatlıkla geçirebilmektedir. Verilerden izlediğiniz başarı grafiği bunun yansımasıdır. Kriz sonrası azalan personel sayımız 2006 sonunda 80 kişilik kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Belirli aralıklarla işin gereği olan sistem yenileme ve kalite bilincini yükseltme çizgisinde, çalışanlarımıza gereken eğitimler sağlanmaktadır. Ana çalışma alanımız olan GSM Sektöründe kazandığımız insan kaynağımız, deneyimli idari yapımız altında müşterilerimizin isteklerine istenen biçimi ile hitap etmektedir. 1999-2002 yıllarında mevcut işlerimiz gereği organizasyonumuz, Bursa merkez olmak üzere üç bölgede yapılanmıştır. Her bölgedeki yapımız işverenimizin beklentilerine karşılık verebilmektedir. İşin gereği ve yoğunluğu çerçevesinde, insan kaynak kapasite arttırımına hızlı bir şekilde geçebilmek için bünyemize yeni katılan çalışanlarımıza konusunda yeterli eğitmen kadromuz gerekli desteği sağlamaktadır. 2001 krizi sonrası firma yönetim çalışmalarımız Bursa merkezli olarak çalışmalarına devam etmiş, İstanbul ve İzmir merkezlerini kapatmıştır.
1995 yılında kurulan Özdemir Şirketler Grubu’nda yer alan Özdemir Telekom, Türkcell-Ericsson GSM –900 Baz istasyonları çalışmalarında site survey, kiralama ve RBS montaj, M/L transmisyon-comisining-test, devreye alma ve enerji (AG –OG) ve yıldırım koruyucu paratoner montaj gruplarımız aktif olarak çalışma yapmaktadır. Türkiye’de yapılan ve halen devam eden GSM Baz İstasyon kurulumu çalışmalarının 2006 yılı sonu itibari ile 3500 adedini yapmış olmamız, tecrübemizi, ekip ve ekipman yapımızı beklenen düzeylerin üzerine taşımıştır. İşveren firmalarımız ürettiğimiz kalite ve standartlara uyumlu işlerimizi bize verilen iş miktarını arttırmak sureti ile sürekli desteklemişlerdir. Aldığımız bu güç ile müşterimizin öngördüğü kalite ve standartları gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımıza birebir yansıttık.
1995 yılından 2001 yılı sonuna kadar devam eden bu işbirliğinde, ekip ve ekipman yapımız, işin gereklerini yerine getirecek ve müşterimizin beklentilerini karşılayacak oranda arttırılmış ve istenen düzeye getirilmiştir.

Özdemir Telekom olarak Türkiye ve yurtdışında yaptığımız GSM proje ve iş verenlerimiz:

1- Ericsson - Turkcell (Türkiye)
2- Ericsson - Moldcell (Moldova)
3- Ericsson - KKTCELL (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)
4- Ericsson - ARIA ( Türkiye )
5- Ericsson - AYCELL ( Türkiye)
6- Ericsson - KCELL (Kazakistan)

NOT : 2002 yılında Özdemir Telekom faaliyetleri, Özdemir İletişim Ltd. adı altında yürütülmeye devam edilmiştir.
 

YILLARA GÖRE YAPILAN İŞLER
1995-1996-1997-1998 YILLARI TÜRKCELL BAZ İSTASYON MONTAJLARI
1999 YILI TÜRKCELL VE KKTCELL BAZ İSTASYON MONTAJLARI
2000 YILI TÜRKCELL, ARİA, KKTCELL, ve MOLDCELL BAZ İSTASYON MONTAJLARI
2001 YILI TÜRKCELL, ARİA, AYCELL, KKTCELL BAZ İSTASYON MONTAJLARI
2002 YILI TURKCELL, ARİA, AYCELL, KKTCELL GSM BAZ İSTASYONLARI MONTAJLARI İLE FAALİYETLERİNİ ÖZDEMİR İLETİŞİM LTD. ŞTİ.ÜZERİNDEN YÜRÜTMEYE BAŞLADI.
2003-2004-2005-2006 YILLARI TURKCELL, AVEA, KKTCELL GSM BAZ İSTASYONLARI MONTAJLARI İLE FAALİYETLERİNİ ÖZDEMİR İLETİŞİM LTD. ŞTİ.ÜZERİNDEN YÜRÜTMEYE BAŞLADI


Özdemir İletişim Ltd. Şti. Mart 2000 tarihinde pazarda büyüyen iş hacmi karşısında iş kapasitemizi arttırmak amacıyla kurulmuştur. Kuruluş amacımız Ericsson firmasının yapımını üstlendiği Aria Baz İstasyon çalışmalarında müşterimizin beklentilerine en hızlı ve kaliteli biçimde hitap edebilmektir. Turkcell Projesi’ndeki çalışmalarımızın devamı niteliğinde olan bu yeni yapıda da hızlı bir şekilde ekip ve ekipman yapımızı işin gereklerini yerine getirecek duruma taşıyarak, istenen zamanda iş üretmeye başladık. Bu amaçla 4 RBS montaj ekibi, 2 transmisyon ekibimiz ilk etapta çalışmalara başladılar. 2000-2001 yılları ARİA işlerinde; 
İstanbul Bölgesi için : 25 New Site ve 25 M/L montajı 
İzmir Bölgesi için : 30 New Site ve RL montajı 
Bursa Bölgesi İçin : 20 Adet New Site ve M/L
olarak yapılan çalışmalar, anahtar teslim proje kapsamında (Altyapı-RBS montaj- M/L montaj ve test devreye alma) adı geçen bölgelerde tamamlanarak müşterimize teslim edilmiştir. Alınan işler çerçevesinde sahada iş üretimimiz, işverenimizin programı dahilinde devam etmektedir.
Ericsson İletişim AŞ. nin Ericsson Telekomünikasyon AŞ. ile birleşmesi sonucunda Grubumuz da; 2002 yılının başından itibaren Ericsson Telekomünikasyon Aş. ile çalışan Özdemir Telekom’un çalışmalarını Özdemir İletişim Telekomünikasyon Ltd.Şti.’ne kaydırarak çalışmalarını devam ettirmiştir. 2002-2003-2004-2005 yıllarında ARİA ve AYCELL montajları yapıldı. Firmamız halen iş alımları doğrultusunda Site-Survey, Altyapı , Montaj, Transmisyon, Orta Gerilim işlerini yapmaya devam etmektedir.

Kurum Değerlerimiz

Kişisel Bütünlük : Tüm etkinliklerimizde kullandığımız, sözleştiğimiz ve bağlı bulunduğumuz ortak bir dilimiz vardır.

Saygı : Şirket içi ve şirket dışı tüm ilişkilerimize değer verir, iletişimde bulunduğumuz kişi / kuruluşlara saygı ve ilgi gösteririz.

Sorumluluk : Karşılaşacağımız tüm problemleri göğüsleyerek, çözümlendirilmesi için kendimizi sorumlu hissederiz.

İnisiyatif : Özdemir Şirketler Grubu çalışanları olarak sahip olduğumuz yetkinliklerin dışında, ortaya çıkabilecek sorunları tanımlamakta güçlük çekmez ve çözümlenmesi için her zaman hazır bulunuruz. Özdemir Şirketler Grubu, çalışanlarını şirketin en önemli kaynağı kabul eder ve şirketin başarısı için işgücü kaynaklarının en verimli şekilde değerlendirmesini planlar. Bu çerçevede çalışanlarının eğitimine ve yetişmesine, gelişmesine ve başarılı olmasına ve ilerlemesine olanak sağlar.
Özdemir Şirketler Grubu, çalışanlarını şirketin en önemli kaynağı kabul eder ve şirketin başarısı için işgücü kaynaklarının en verimli şekilde değerlendirmesini planlar. Bu çerçevede çalışanlarının eğitimine ve yetişmesine, gelişmesine ve başarılı olmasına ve ilerlemesine olanak sağlar.
Grubumuz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için irtibat bölümündeki bilgilerden firmamıza ulaşabilirsiniz.


0

0

0

0
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın